Przedsiębiorstwo "Gremar" Grzegorz Krolikowski   

.

 Wniesiemy ciepło do Twego domu
 GREMAR
KOMINKI
.
Strona główna |O firmie |Certyfikaty |Technika kominowa |Wentylacja | DGP | Promocje |Zadaj pytanie 

.
V A R I O V A C   O D K U R Z A C Z E   C E N T R A L N E

 

Jak to działa?

Wystarczy włożyć elastyczny i wygodny wąż do gniazda ssącego i już można rozpocząć sprzątanie. Uruchomienie odkurzacza następuje poprzez włącznik umieszczony na rękojeści węża lub bezpośrednio po jego włożeniu do gniazda. Zassany kurz transportowany jest do jednostki centralnym systemem rur umieszczonych w ścianach i posadzkach budynku.
W odkurzaczu zabrudzone powietrze jest gruntownie filtrowane i wydmuchiwane na zewnątrz budynku lub

       
pomieszczenia, w którym znajduje się jednostka centralna. Swój dom, lub mieszkanie sprzątają Państwo szybko, cicho i bez walki z tradycyjnym odkurzaczem, a co najważniejsze - kurz znika z pomieszczeń bezpowrotnie.


Pełen mocy...

Bardzo duża siła ssąca wszystkich jednostek centralnych to niezaprzeczalny atut marki Variovac. Aby sprzątanie było w pełni komfortowe siła ta może być w każdej chwili regulowana. Dzieki temu zawsze dopasują Państwo parametry odkurzacza do aktualnych potrzeb.

... Pod kontrolą

Wszystkie oferowane węże z regulacją mocy w rękojeści posiadają funkcje "Power Control", która pozwala na ustawianie żądanych parametrów jednostki centralnej.


Cichy...

Jednostki centralne Variovac to jedne z najcichszych odkurzaczy centralnych na rynku (poniżej 60 dB). Co najważniejsze - wszystkie końcówki ssące są zaprojektowane z myślą o generowaniu jak najmniejszego hałasu. Wszystko po to, abyście mogli Państwo bez zakłóceń cieszyć się czasem spędzanym w domu.

Higieniczny...

System centralnego odkurzania Variovac pozwoli Państwu na osiągnięcie w swoim domu zdrowego klimatu. Cząsteczki kurzu, roztocza, pyłki nie będą zdmuchnięte, lecz usunięte z pomieszczeń. Już nigdy nie poczują Państwo przykrego zapachu wydobywającego się z odkurzacza tradycyjnego.Funkcjonalny...

Poobijane meble, wyrwane gniazdka elektryczne straszące wystającymi przewodami, odbity lakier na samochodzie... Oto częsty widok po sprzątaniu tradycyjnym odkurzaczem. System centralnego odkurzania Variovac to idealne lekarstwo na te problemy.


Akcesoria do sprzątania


System dla najbardziej wymagających - VIP VARIOVAC INTELLIGENT POWERCONTROL
Variovac Intelligent Powercontrol to rewolucyjny system, który został opracowany z myślą o użytkownikach. VIP wprowadza nową jakość w branży systemów centralnego odkurzania.
Od dziś nie musza Państwo biegać do piwnicy lub garażu, aby przekonać się czy nie trzeba wyczyścić filtra, wyrzucić śmieci ze zbiornika lub dokonać serwisu urządzenia.
Wszystkie aktualne dane dotyczące stanu jednostki, a także moc z jaką pracuje odkurzacz widzą Państwo w każdej chwili podczas sprzątania. Umożliwia to panel sterująco-informacyjny VIP umieszczony w najlepszym możliwym miejscu - na rękojeści węża ssącego Variovac.
Panel VIP pozwala także na stopniową regulację siły ssącej jednostki. Przyciskami "+" oraz "-" ustawiamy żądaną moc na poziomie 30, 60 lub 100%.
W momencie wyłączenia odkurzacza jednostka automatycznie zwiększa obroty do maksimum i pracuje jeszcze przez cztery sekundy. Dzięki temu kurz zostaje całkowicie usunięty z instalacji ssącej.
         Dodatkowe zalety systemu VIP:
 • Bezpieczny dla dzieci - Jeśli któreś z Państwa dzieci zablokuje ręką wąż ssący, jednostka centralna wyłączy się automatycznie po kilku sekundach. Rozwiązanie takie chroni również odkurzacz przed przegrzaniem i uszkodzeniem turbiny.
 • Inteligentny - Jeśli zdarzy sie Państwu kiedykolwiek zapomnieć o wyłączeniu odkurzacza, on automatycznie wyłączy się po godzinie pracy zapobiegając kosztownym naprawom.

Jednostki centralne jednofazowe.
Odkurzacze centralne Variovac to synonim mocy, niezawodności, nowoczesności i komfortu sprzątania. Ogromna moc ssąca to jedna z podstawowych zalet tych urządzeń.
Szeroka gama jednostek Variovac obejmuje dwie linie: Classic oraz Premium. Szczegółowy opis poszczególnych funkcji VIP znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.variovac-polska.pl
 
Model jedn. Classic 120 Classic 140 Classic 180 Permium 140 Premium 180 Premium 200VIP Premium 240VIP
Powierzchnia sprzątania m2 160 280 400 280 400 600 1000
Maks. długość rurociągu m. 25 50 60 50 60 80 100
Maks. ilość gniazd ssących szt. 4 7 9 7 9 13 16
Maks. podciśnienie mbar/kPa 240/24 298/29,8 370/37 298/29,8 370/37 400/40 450/45
Maks. przepływ powietrza m3/h 190 180 190 180 190 210 260
Moc ssąca Air Watts 425 520 584 520 584 682 850
Moc silnika kW 1,25 1,4 1,8 1,4 1,8 2,0 2,4
Ilość silników szt. 1 1 1 1 1 2 1
Rodzaje turbin   2-stopniowa typu bypass 3-stopniowa typu bypass 3-stopniowa typu bypass 3-stopniowa typu bypass 3-stopniowa typu bypass 4-stopniowa typu bypass 5-stopniowa typu bypass
Rodzaj   cyklon + zmywalny, poliestrowy wkład filtracyjny, nieprzepuszczalny dla cząstek > 0,2 µm
Powierzchnia filtracji m2 0,7 0,7 1,37 1,37 1,37 1,37 1,37

         Podstawowe zalety jednofazowych jednostek centralnych Variovac
 • Najwyższy stopień kontroli jakości: certyfikaty VDE, GS (Geprüfte Sicherheit) oraz CE - każdy odkurzacz zostaje poddany 5-krotnej kontroli jakości podczas procesu produkcji
 • Odkurzacze Variovac są produkowane w nowoczesnej fabryce w Niemczech, standardowa gwarancja wynosi 5 lat i może zostać wydłużona nawet do 20 lat.
 • Wszystkie jednostki centralne Variovac posiadają silniki z funkcją regulacji mocy ssącej.
 • Wszystkie jednostki centralne Variovac posiadają silniki z funkcją płynnego rozruchu co powoduje mniejsze skoki napięcia oraz wydłuża żywotność odkurzaczy.
 • Opóźnione wyłaczenie turbin
 • Niezalezne chłodzenie turbin
 • Supertłumienie dźwięku <60 dB (jednostki Premium)
 • Zmywalny, poliestrowy wkład filtracyjny
 • Materiał filtracyjny BIA C-Kategorii
 • Technika Cykloniczna
 • System EasyClean (jednostki Premium)

zobacz film prezentujący zalety Variovac

.

 

Gremar ::2013::

.